CIW 1 2000-10 Handleiding nieuwe tabel afvalwater coëfficienten

Homepage > Onderwerpen > Overlegkaders en netwerken > Bibliotheek CIW > Institutionele aspecten > CIW 1 2000-10 Handleiding nieuwe tabel afvalwater coëfficienten

CIW 1 2000-10 Handleiding nieuwe tabel afvalwater coëfficienten

Inhoud pagina: CIW 1 2000-10 Handleiding nieuwe tabel afvalwater coëfficienten

Op 1 januari 2001 treedt in werking de Wet van 16 maart 2000, houdende vervanging van hoofdstuk IV van de Wvo. Bij deze wijziging wordt de wettelijke basis van de verontreinigingsheffing verstevigd door de essentiële elementen in de wet zelf te verankeren. De belangrijkste inhoudelijke wijziging betreft echter het centrale onderwerp van deze handleiding: de introductie van de nieuwe tabel afvalwatercoëfficiënten (artikel 22 Wvo). De toepassing van de tabel houdt in dat de vervuilingswaarde met betrekking
tot het zuurstofverbruik van kleinere lozers wordt bepaald op basis van de hoeveelheid in het heffingsjaar ingenomen water en één van de afvalwatercoëfficiënten van de tabel. De nieuwe tabel dient ter vervanging van de huidige tabel afvalwatercoëfficiënten die nu nog in het Uvr en in de belastingverordeningen van de waterschappen zijn opgenomen (in het vervolg van deze handleiding zal vooruitlopend op de inwerkingtreding er 1 januari 2001 worden gesproken van de ‘nieuwe tabel’ en de ‘oude tabel’).

De nieuwe tabel bestaat uit vijftien klassen met bijbehorende afvalwatercoëfficiënten. Deze indeling is een vereenvoudiging vergeleken met de oude tabel die vele tientallen afvalwatercoëfficiënten bevat. Elke tabelklasse vertegenwoordigt binnen vastgestelde bandbreedtes een zekere spreiding in vervuilingswaarde per m3 ingenomen water. Kenmerkend voor de nieuwe tabel is de individuele benadering. Voor de indeling in de tabel wordt uitgegaan van de vervuilingswaarde per m3 ingenomen water van de individuele bedrijfsruimte. De oude tabel ging daarentegen nog uit van een branche-gerichte benadering waarbij voor elke bedrijfscategorie een gemiddelde afvalwatercoëfficiënt was vastgesteld. In tegenstelling tot de oude tabel, staat dus niet meer op voorhand vast welke coëfficiënt van toepassing is. Deze individuele benadering doet recht aan individuele verschillen die binnen een bedrijfscategorie aanwezig kunnen zijn. Een ander verschil met de oude tabel is dat in de nieuwe tabel alle bedrijven in de heffing worden betrokken op basis van de hoeveelheid ingenomen water, terwijl onder de oude tabel nog een aantal bedrijfstakken werd belast op basis van productiegegevens.

Foto: twee bootjes uitkijkend over het meer
Stel een vraag

Wijziging

De coëfficienten zijn per 12 december 2008 aangepast en opgenomen in het "Besluit vervuilingswaarde ingenomen water 2009"

Nederland leeft met water
 

Helpdesk Water